O nas - Sklepy rowerowe Zielona Góra Sogest

O nas

Historia marki Sogest zaczęła się kilka dekad temu, gdy założyciel firmy, Krzysztof Katarzyński rozpoczął swoją przygodę z kolarstwem. Początkowo ścigał się w klubie kolarskim LKS PKS TRASA Zielona Góra, w którym osiągał wysokie wyniki. Dzięki determinacji, pasji i talentowi kariera klubowa otworzyła mu drzwi do kadry narodowej. Przemierzając tysiące kilometrów na kolarzówce, zdobywał medale mistrzostw Polski. Podczas zgrupowania kadry urodził się jego syn – Krystian, co przesądziło o decyzji o zakończeniu kariery w kadrze. Krzysztof Katarzyński rzucił kolarstwo, ponieważ rodzina była dla niego ważniejsza od sportu.

Miłość do dwóch kółek została przekazana synowi, który kilkanaście lat po odejściu ojca z kadry, zaczął trenować w tym samym klubie kolarskim. Krystian z determinacją równą ojcu zaczął trenować kolarstwo, które powoli stawało się całym jego życiem. Syn zapisał się do tego samego klubu bez namowy ojca, w czasie gdy on ścigał się na amatorskim wyścigu Tour de France.

Pasja do kolarstwa znalazła ujście w otworzeniu biznesu, który od ponad 20 lat dostarcza ludziom rowery w najlepszym stosunku jakości do ceny. Pierwszy mały zakład naprawczy powstał wiosną 1995 roku w piwnicy bloku na jednym z zielonogórskich osiedli przy ul. Kraljevskiej 30.

Firma funkcjonowała jako ASO (Autoryzowana Stacja Obsługi), świadcząc usługi w zakresie serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego dla lokalnych sklepów rowerowych.

Piwnica z małym magazynkiem o powierzchni 16 mkw. stała się za mała, dlatego w 1997 roku został otwarty pierwszy sklep z rowerami. Powstał on w Zielonej Górze przy ul. Wrocławskiej 3. Wówczas firma poszerzyła działalność o sprzedaż detaliczną rowerów Sprick oraz Kross.

W 1999 roku firma Sogest zakupiła pierwszy lokal przy ul. Wyszyńskiego 38D i została lokalnym dealerem rowerów marki Giant. Od tej pory rozwój na stale wpisany jest w krwiobieg firmy. W 2003 r. sklep z ul. Wrocławskiej 3 został przeniesiony do sąsiedniego lokalu na ul. Podgórnej 4 i jest obecnie najstarszym nieprzerwanie funkcjonującym sklepem rowerowym w mieście. W 2007 roku został otwarty 3 poziomowy sklep przy ulicy Kazimierza Wielkiego 19, co stworzyło doskonałe warunki do poszerzenia oferty rowerów. Obecnie Sogest jest dealerem rowerów Giant. Przedsiębiorstwo rozbudowało ofertę akcesoriów i części, których ma największy wybór w mieście. W Sogeście znajdziemy także szeroką gamę ubrań marek Giant/LIV, NorthWave oraz butów kolarskich Shimano.

Wielu lokalnych zawodników zaopatruje się w sklepie Sogest, ceniąc sobie profesjonalne podejście. Liczący się kolarze i cykliści korzystają z serwisu oraz odwiedzają firmę towarzysko, by przy “małej czarnej” wymienić poglądy na temat sprzętu czy zdać relację z ostatniego wyścigu.

Firma Sogest to grupa zapaleńców kolarstwa, dbająca o “kolarską stylówę” oraz testująca nowinki sprzętowe pojawiające się na rynku. Dzięki kolarskim korzeniom, pasji i miłości do dwóch kółek, zakupy w sklepie Sogest to gwarancja zakupu sprzętu najwyższej jakości. W ofercie firmy znajdują się rowery średniej i najwyższej klasy. Największym zainteresowaniem w naszym mieście cieszą się rowery marki GIANT. Ich największym atutem jest świetny stosunek jakości do ceny oraz dożywotnia gwarancja na ramę.

Filarem firmy są fachowcy, znający zawodowe jeżdżenie od podszewki. Pracownicy zwracają uwagę na każdy detal, który przekłada się na bardziej komfortową lub szybką jazdę. Dzięki tysiącom przejechanych kilometrów firma może zagwarantować profesjonalne podejście, które jest bezcenne. Postaw na sprzęt testowany przez prawdziwych zawodowców!

Krzysztof na rowerze
Krzysztof Katarzyński – Właściciel Adrian Syryca Koordynator Marek Dytko – Mechanik
Karol Gromek
Mechanik